خرید اینترنتی فایل مقام زن از ديدگاه قرآن02

با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : مقام زن از ديدگاه قرآن02

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 25


حجم : 56 کیلوبایتمقام زن از ديدگاه قرآن
شرحي بر آيه 35 سوره احزاب از سلسله درسهاي استاد طاهايي
قال الله العظيم في كتابه :
«ان المسلمين و المسلمات و المؤمنين و المؤمنات و القانتين و القانتات و الصادقين و الصادقات و الصابرين و الصابرات و الخاشعين و الخاشعات و المتصدقين و المتصدقات و الصائمين و الصائمات و الحافظين فروجهم و الحافظات و الذاكرين الله كثيراً و الذاكرات اعد الله لهم مغفره و اجراً عظيماً . »
1

« مردان و زنان مسلمان ، مردان و زنان با ايمان ، مردان و زنان عبادت پيشه ، مردان و زنان راست گفتار ، مردان و زنان بردبار و شكيبا ، مردان و زنان فروتن و نرم دل ، مردان و زنان بخشنده ، مردان و زنان روزه دار ، مردان و زنان پاكدامن ، مردان و زناني كه خداوند را بسيار ياد مي كنند ، خداوند براي آنان آمرزش و پاداشي بزرگ مهيا نموده است . »

در شان نزول آيه مباركه چنين آمده است : هنگامي كه « اسماء بنت عميس » با همسرش جعفربن ابي طالب ـ عليه السلام ـ از مهاجرت حبشه بازگشت ، نزد همسران پيامبر ـ صلي الله عليه و آله ـ رفته پرسيد : آيا درباره ما چيزي از قرآن نازل نشده است ؟ گفتند : خير . پس خدمت پيامبر ـ صلي الله عليه و آله ـ آمده عرض كرد : يا رسول الله آيا زنان در خسران و زيانند ؟ فرمود: چرا؟ گفت : زيرا كه آنان به خوبي ياد نشده اند چنانچه مردان ياد شده اند . پس خداوند بلند مرتبه اين آيه را نازل فرمود و به آنها اطمينان داد كه زن و مرد در پيشگاه خداوند از نظر مرتبت و منزلت يكسانند . مهم آن است كه از نظر اعتقاد و عمل و اخلاق اسلامي واجد فضيلت باشند .
2


اين آيه مباركه در يك بيان پرمحتوا و جامع ، ده صفت از اوصاف اعتقادي ، اخلاقي و عملي را كه شايسته مردان و زنان است ، برمي شمرد و در پايان به پاداش عظيم دارندگان اين صفات برجسته اشاره مي نمايد .

در پيشگاه خداوند زنان و مردان در كسب ارزشهاي انساني و خصلتهاي نيكو و دست يابي به قله كمال هيچ گونه تفاوتي با هم ندارند . زن مي تواند در تمام مراحل سير و سلوك پابه پاي مرد در مسير تزكيه و تعالي حركت كرده ، به حقيقت راه يابد و خود را از جهل و گمراهي برهاند .
...


مطالب دیگر:
📒تحقیق آشنایی با متالوگرافی📒تحقیق مکتب قزوین در دوره شاه طهماسب📒تحقیق مقایسه الگوهای تدریس نوین و سنتی📒تحقیق کاربرد GPS در مهندسی برق قدرت📒تحقیق کراتین📒تحقیق تعليم و تربيت از ديدگاه اسلام📒تحقیق چرخ دنده، چرخ تسمه و چرخ زنجیر📒تحقیق دین شناسی تطبیقی📒تحقیق جایگاه عقل در تعلیم و تربیت اسلامی📒گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک و تهیه نقشه قطعاتی📒گزارش كارآموزي در بانك رفاه📒گزارش کارآموزی رشته باغبانی📒گزارش کارآموزی در پالایشگاه نفت📒گزارش کارآموزی کامپیوتر در مخابرات📒گزارش کارآموزی مهندسی پزشکی📒گزارش کارآموزی طراحي سيستم مالي در شركت صنايع غذايي📒گزارش کارآموزی سيستم توزيع برق کارخانه فولاد📒گزارش کارآموزی در ایران خودرو (طراحي جيگ و بدنه سازي)📒گزارش کارآموزی رشته طراحی صنعتی (کارخانه تولید محصولات برودتی)📒گزارش کارآموزی جمع آوری شبکه آب و فاضلاب📒گزارش کارآموزی طراحی صنعتی در شرکت مشهد سرما📒تحقیق ربات و اجزاي سازنده آن📒گزارش کارآموزی کامپیوتر فن آوری های نوین در سازمان دانش آموزی📒گزارش کارآموزی کامپیوتر نصب نرم افزار و ایجاد شبکه📒گزارش کارآموزی کامپیوتر نقش IT و شبكه در سازمان دخانیات